EQUA on asutatud 1995. aastal vendade, Tanel ja Janno Joosti, poolt. Kahe töötajaga väike-ettevõttest on tänaseks arenenud Eesti üks suurimaid meditsiinitehnika valmistajaid. Firma toodangust läheb üle 70% ekspordiks, põhiliselt Iirimaale, Saksamaale, Inglismaale, Norra, Soome ja Rootsi. Tootmine asub Tartus 2000 m2 suurustes tootmisruumides.

EQUA missiooniks on pakkuda meditsiiniasutustele parimaid lahendusi tööruumide sisustamisel ja töövahendite valikul. EQUA toodang jaguneb kolme valdkonna vahel: meditsiinitooted (nt. invaabivahendid, läbivaatuslauad, palatikapid), füsioteraapiavahendid (massaažilauad, füsioteraapialauad) ning veterinaaria tooted (operatsioonilauad, läbivaatuslauad). Ettevõttele kuulub lisaks EQUA kaubamärgile ka SOFT TEMP bränd, mille all toodetakse ühekordseid kraadiklaasikatteid, mida turustatakse üle Euroopa.

Omatoodangu valmistamise kõrval kasutab ettevõte oma laia valikuga tootmistehnoloogiat ka metalli- ja polsterdustöödealaste allhanketööde tegemiseks.

Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus

4.oktoobril 2017. aastal võttis EQUA ette ambitsioonika 3 aastat kestva ettevõtte tootearenduse plaani, mille elluviimiseks taotleti kaasrahastamist 288 000 euro ulatuses Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest. Heaks kiidetud “Equa Arenguplaani” nr. EU51846 toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist läbi ettevõtte arenguprogrammi toetusmeetme. Pikaajalise arenguplaani raames arendab ettevõte mitu innovaatilist ja kõrgema lisandväärtusega füsioteraapia vahendit ning veterinaaria toodet. Lisaks suurendatakse oluliselt ettevõtte ekspordivõimekust välisturgudel. Vastavalt EQUA arenguprogrammi 2019-2020 nr.EU53376  tootearenduse jätkutegevustele taotleti lisatoetust summale 194 418 eurot.

Ärieetika

EQUA reputatsioon ja usaldusväärsus on meie suurim vara, mis määrab meie igapäeva käitumise suhetes klientide ja tarnijatega. Kompromissitu ärieetikast lähtumine on EQUA igapäeva töö lahutamatu osa. Me peame seda oma pere-ettevõtluse eduloo lahutamatuks ja oluliseks osaks.

Meeldivat koostööd soovides,

Tanel Joost

juhataja
EQUA OÜ

Koostööpartnerid

Suhetes partneritega väärtustame avatust ja usaldusväärsust. Meil on hea meel, et oleme leidnud endale koostööpartnerid, kes jagavad samu väärtusi.

Kõik invatualeti sisustus müügil:
Feb Sanitaartehnika AS
www.feb.ee
E-mail: feb@feb.ee

Massaažilauade alane koostööpartner:
M.I. Massaažikool OÜ
E-mail: tiina@massaaz.ee

Meditsiinitoodete koostööpartnerid:

ITAK OÜ – info@itak.ee,
INVARU OÜ – info@invaru.ee
Semetron – semetron@semetron.ee,
Depile OÜ – 
info@depile.ee
Mediq Eesti OÜ – mediq@mediq.ee
ja paljud teised.

Välispartnerid:
Ettevõttel on mitmeid häid koostööpartnereid ja kliente Soomes, Rootsis, Norras, Inglismaal, Lätis ja Saksamaal. Soovi korral küsige referentse tanel@equa.ee

Tanel Joost

Juhataja

Janno Joost

Tegevjuht

Martin Haavistu

Arendusjuht

Merili Animägi

Müügijuht